Niezwykle utalentowana osoba

Niezwykle utalentowana osoba

Olga Tokarczuk od TaniaKsiążka jest niezwykle utalentowaną osobą. Jest człowiekiem, który już od ponad dwudziestu pięciu lat działa na rynku, tworząc niesamowite powieści, które cieszą się wielkim zainteresowaniem. Może nie wszystkie książki Tokarczuk w pierwszej kolejności są łatwe do zrozumienia. Można być jednak pewnym, że dają one na pewno bardzo dużo do myślenia. Człowiek nie wie czego ma się tak naprawdę spodziewać. Tokarczuk pisze od wielu lat, ale tak naprawdę każde jej dzieło jest ponad czasowe. Porusza ważkie problemy z którymi ludzie muszą radzić sobie przez wiele, wiele lat. Autorka przez wiele lat swojej działalności literackiej zdobyła nie tylko uznanie czytelników, ale także nagrody. Zalicza się do nich: Nagroda Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Paszport „Polityki”, Dolnośląska Nagroda Kulturalna „Silesia” Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, „Zasłużona dla Miasta Wałbrzycha”, wyróżnienie Rady Miejskiej Wałbrzycha, Gwiazda w Alei Gwiazd Literatury przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim i wiele innych. Wśród tych nagród znajduje się również Nobel. To wielki zaszczyt, że Tokarczuk za swoje działania literackie mogła zdobyć taką nagrodę, która podziwiana jest na całym świecie.

“Opowiadania bizarne”

Dziesięć opowieści. Dziesięć historii, które rozgrywają się w różnych miejscach o różnym czasie. Są one tak niespodziewane, że człowiek będzie nie lada zaskoczony fabułą oraz całą akcją, która rozgrywa się w całym opowiadaniu. Współczesna Szwajcaria, odległa Azja, Wołyń w epoce potopu szwedzkiego i jeszcze kilka innych miejsc, których nie znajdziemy na współczesnych mapach. Co łączy te wszystkie opowiadania? Na pewno autorka, która po raz kolejny udowadnia, że jej książki są naprawdę znakomite. “Bizarre”, czyli dziwny, zmienny, ale też śmieszny i niezwykły. Trzeba przyznać, że znaleźć można tutaj wiele znaczących fragmentów z groteski, humoru, grozy, fantastyki. Dzięki temu książka jest jeszcze bardziej oryginalna i na pewno nikt nie pozostanie wobec niej obojętny.

“Bieguni”

“Bohaterami tej książki są nomadzi i koczownicy, nieprzywiązani do własnych korzeni. Kobiety wożące w torebkach zapasowe szczoteczki do zębów na wypadek nagłej podróży i mężczyźni umiejący spakować cały swój dobytek w 10 minut, zawsze gotowi do drogi.” Człowiek jest taką istotą, która jest przystosowana do zmiany miejsca. Niekoniecznie fizycznie, ale na pewno mentalnie. W jaki sposób? Tego wszyscy dowiedzą się z tej wspaniałej książki, jaką napisała Tokarczuk.

Jedzenie zdjęcie utworzone przez stockking - pl.freepik.com